Informácie o nových on line pokladniciach

Úvod eKasa

 

Aktualizácia informácii 20.5.2019

v týchto dňoch začíname realizovať dodávky nových eKasa pokladníc. Aktuálne máme skladom nové pokladnice Euro 50, Euro 150, VX520, VX520 Orange, O2. Prednostne budme vybavovať zákazníkov, ktorí majú zadanú objednávku a zaplatenú zálohu. Na úspešné uvedenie pokladnice do prevádzky je potrebné:

  • vyžiadať si, elektronicky, na finančnej správe KÓD REGISTRAČNEJ POKLADNICE. Postup si môžete stiahnúť tu.   Pridelené kódy (dva XML súbory) treba priniesť  na inštaláciu. Zároveň nám musíte odovzdať aj heslo, ktoré ste si zadali pri generovaní údajov.
  • objednať u nás konkrétny termín inštalácie. Objednávať môžete mailom digimat@digimat.sk alebo telefonicky 0905/826 300
  • pripraviť na prevádzke WIFI internet. Na inštaláciu si prineste meno a heslo na WIFI. V prípade že nemáte internet, tak nás prosím kontaktujte, vieme Vám poskytnúť internet za výhodných podmienok.


                                                                                        ************************************

 

 

Dňa 04.12.2018 bol novelizovaný zákon č. 289/2008 Z.z.

 o elektronických registračných pokladniciach.

Novelizáciou sa zavádza nový pojem eKasa alebo

on line registračná pokladnica.

 


Čo to znamená pre používateľov pokladníc?


Znamená to, že každá elektronická pokladnica bude pripojená na internet a bude odosielať vybrané dáta na daňový úrad (FS SR). Z toho vyplýva, že na každej prevádzke sa vyžaduje pripojenie na internet (WIFI, mobil a pod.). Miesta bez dostupnosti spojenia sa vybavujú individuálne na FS SR.


Medzi najdôležitejšie povinnosti užívateľa registračnej pokladnice patrí:

  • zabezpečiť si na prevádzke internet,
  • zabezpečiť prerobenie doteraz používanej pokladnice, tak aby sa mohla pripojiť na internet - tak sa z nej stane on line pokladnica, resp. eKasa (prípadne zakúpenie novej pokladnice).

 

Časové rozlíšenie zákona:

Zákon stanovuje viacero období a v každom časovom úseku platia iné pravidlá.

1.1.2019-30.3.2019

V tomto obdobbí sa v podstate funguje podľa "starého zákona", nič sa nemení. Ak potrebujete otvoriť prevádzku v termíne do 30.3.2019 ponúkame Vám aktuálne 5 základných modelov pokladníc v rôznych vyhotoveniach. Tu nájdete podrobnejší popis.  Samozrejme pre novo zakúpene pokladnice garantujeme dodávku potrebnej sady na prerobenie ZADARMO. Ak si plánujete dať prerobiť svoju pokladnicu, tak si môžete u nás objednať potrebnú sadu na prerobenie pokladnice, tzv. upgradovací balíček.  Ceny balíčkov sú od 125€. Zaslaná objednávka je záväzná, po zaplatení zálohy vo výške 40€. Včasným objednaním si zaručíte garantovanú cenu a aj garantovaný termín dodávky.


1.4.2019-30.6.2019.

Všetci NOVÍ používatelia pokladníc musia už používať (zakúpiť) on line pokladnicu. Zároveň toto je čas na prerobenie pôvodných pokladníc.


1.7.2019 - 

"Staré pokladnice" sa už nesmú používať. To znamená že všetci zákazníci už musia mať "novú pokladnicu", alebo pôvodnú prerobenú.

 

Dajú sa všetky pokladnice prerobiť na on line pokladnice?

Na koľko sú na našom trhu pokladnice aj staršie ako - 10-15 rokov, ktoré boli vyrobené starými technológiami, tak nie je možné všetky modely prerobiť na eKasy. Väčšina pokladníc sa však dá prerobiť dá, a s tým Vám vie pomôcť naša firma. Informujte s o aktuálnych akciách.


Pokladnice, ktoré nie je možné prerobiť. Treba uvažovať o zabostaraní si novej, on line pokladnici.

 

Euro 2000T Euro 2500TX   Euro 1000T
Euro 2000T Alpha Euro 2100T Elcom 500FP
Euro 500T Handy  Euro 200TX Mini Efox
Euro 500TX Handy    Datecs DP50


Podrobnejšie informácie pre úžívateľov. (vhodné pre tlač)Copyright 2015 - 2022 © DIGIMAT.sk