Informácie o nových on line pokladniciach

Úvod eKasa

Aktualizácia informácii  01/2022


Pripravované zmeny

 

Od 1.7.2022 nadobúda účinosť novela zákona o cenách tzv. zrušenie 1 a 2 centových mincí. Výsledný nákup, platený v hotovosti sa bude zaokrúhlovať na 5 centov. Príklady zaokrúhľovaniaDo 30.6.2021 je nutné pokladnicu aktualizovať a nastaviť tak, aby umožňovala uvedenú funkcionalitu. Pre bližšie informácie nás kontaktujte.

 

Firma Digimat pôsobí na trhu registračných pokladníc viac ako 20 rokov. V súčastnosti predávame a servisujeme 30 druhov registračných pokladníc a máme viac ako 700 zákazníkov v pôsobnosti celého Slovenska.


Zo starších zmien a povinnmostí upozorňujeme najmä na:

 • od 1.1.2022 sa zálohujú plastové obaly a plechovky. Zálohovaný obal musí byť vyobrazený na predajnom doklade.
 • na predajnom mieste sa už nemusí vystavovať ukážka pokladničného bločku
 • pokladnice od výrobcu Elcom umožňujú exportovať údaje na Cloud. To znamená že všetky informácie o pokladnici máte prístupné na diaľku a takisto môžete pokladnicu na diaľku spravovať. Pre bližšie informácie nás prosím kontaktujte
 • pri poruche pokladnice je podnikateľ povinný obnoviť používanie pokladnice do 48 hodín od vzniku poruchy
 • platnosť autentifikačných údajov  - certifikátu, je dva roky od dátumu vydania. Nové certifikáty vydáva Finančná správa (daňový úrad). Po uplynutí platnosti bude pokladnica nefunkčná. Dôležité je včas aktualizovať tieto údaje
 • dôležité je na pokladnici pravidelne aktualizovať software a vykonávať pravidelnú údržbu. Predíde sa tak poruche pokladnice a strate údajov.

 

Postup na prihlásenie a stiahnutie údajov pre novú pokladnicu.


Postup na stiahnutie nových autentifikačných údajov (nový certifikát)


Aktualizácia informácii 20.5.2019

v týchto dňoch začíname realizovať dodávky nových eKasa pokladníc. Aktuálne máme skladom nové pokladnice Euro 50, Euro 150, VX520, VX520 Orange, O2. Prednostne budme vybavovať zákazníkov, ktorí majú zadanú objednávku a zaplatenú zálohu. Na úspešné uvedenie pokladnice do prevádzky je potrebné:

 • vyžiadať si, elektronicky, na finančnej správe KÓD REGISTRAČNEJ POKLADNICE. Postup si môžete stiahnúť tu.   Pridelené kódy (dva XML súbory) treba priniesť  na inštaláciu. Zároveň nám musíte odovzdať aj heslo, ktoré ste si zadali pri generovaní údajov.
 • objednať u nás konkrétny termín inštalácie. Objednávať môžete mailom digimat@digimat.sk alebo telefonicky 0905/826 300
 • pripraviť na prevádzke WIFI internet. Na inštaláciu si prineste meno a heslo na WIFI. V prípade že nemáte internet, tak nás prosím kontaktujte, vieme Vám poskytnúť internet za výhodných podmienok.


                                                                                        ************************************

 

 

Dňa 04.12.2018 bol novelizovaný zákon č. 289/2008 Z.z.

 o elektronických registračných pokladniciach.

Novelizáciou sa zavádza nový pojem eKasa alebo

on line registračná pokladnica.

 


Čo to znamená pre používateľov pokladníc?


Znamená to, že každá elektronická pokladnica bude pripojená na internet a bude odosielať vybrané dáta na daňový úrad (FS SR). Z toho vyplýva, že na každej prevádzke sa vyžaduje pripojenie na internet (WIFI, mobil a pod.). Miesta bez dostupnosti spojenia sa vybavujú individuálne na FS SR.


Medzi najdôležitejšie povinnosti užívateľa registračnej pokladnice patrí:

 • zabezpečiť si na prevádzke internet,
 • zabezpečiť prerobenie doteraz používanej pokladnice, tak aby sa mohla pripojiť na internet - tak sa z nej stane on line pokladnica, resp. eKasa (prípadne zakúpenie novej pokladnice).

 

Časové rozlíšenie zákona:

Zákon stanovuje viacero období a v každom časovom úseku platia iné pravidlá.

1.1.2019-30.3.2019

V tomto obdobbí sa v podstate funguje podľa "starého zákona", nič sa nemení. Ak potrebujete otvoriť prevádzku v termíne do 30.3.2019 ponúkame Vám aktuálne 5 základných modelov pokladníc v rôznych vyhotoveniach. Tu nájdete podrobnejší popis.  Samozrejme pre novo zakúpene pokladnice garantujeme dodávku potrebnej sady na prerobenie ZADARMO. Ak si plánujete dať prerobiť svoju pokladnicu, tak si môžete u nás objednať potrebnú sadu na prerobenie pokladnice, tzv. upgradovací balíček.  Ceny balíčkov sú od 125€. Zaslaná objednávka je záväzná, po zaplatení zálohy vo výške 40€. Včasným objednaním si zaručíte garantovanú cenu a aj garantovaný termín dodávky.


1.4.2019-30.6.2019.

Všetci NOVÍ používatelia pokladníc musia už používať (zakúpiť) on line pokladnicu. Zároveň toto je čas na prerobenie pôvodných pokladníc.


1.7.2019 - 

"Staré pokladnice" sa už nesmú používať. To znamená že všetci zákazníci už musia mať "novú pokladnicu", alebo pôvodnú prerobenú.

 

Dajú sa všetky pokladnice prerobiť na on line pokladnice?

Na koľko sú na našom trhu pokladnice aj staršie ako - 10-15 rokov, ktoré boli vyrobené starými technológiami, tak nie je možné všetky modely prerobiť na eKasy. Väčšina pokladníc sa však dá prerobiť dá, a s tým Vám vie pomôcť naša firma. Informujte s o aktuálnych akciách.


Pokladnice, ktoré nie je možné prerobiť. Treba uvažovať o zabostaraní si novej, on line pokladnici.

 

Euro 2000T Euro 2500TX   Euro 1000T
Euro 2000T Alpha Euro 2100T Elcom 500FP
Euro 500T Handy  Euro 200TX Mini Efox
Euro 500TX Handy    Datecs DP50


Podrobnejšie informácie pre úžívateľov. (vhodné pre tlač)Copyright 2015 - 2024 © DIGIMAT.sk